blank

Kolejna bomba na przedmieściach Białegostoku. Robotnicy pracujący przy budowie na ulicy Ciołkowskiego natrafili na kolejną bombę, która najprawdopodobniej jest podobnych rozmiarów co poprzednia.

W okolicach godziny 10:00 policjanci zostali poinformowani przez robotników o kolejnym metalowym znalezisku. Jak udało się ustalić TVN24 jest to bomba o podobnych rozmiarach jak ta wywieziona na poligon w Orzyszu wczoraj.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 10. Policjanci na miejscu znaleźli przedmiot przypominający bombę, którą wczoraj saperzy wywieźli na poligon w Orzyszu - mówi WP Adam Romanowicz z zespołu prasowego KWP Białystok. - Wezwano wojskowych saperów, którzy zajma się znaleziskiem - dodał.

Przypomnijmy, że dzieje się to w miejscu, z którego wywieziono już i zdetonowano potężną bombę lotniczą z czasów II wojny.

Półtonowa bomba z czasów II wojny światowej została dziś zdetonowana na poligonie w Orzyszu. Niewybuch wywieziono z Białegostoku wczoraj. Na czas podnoszenia bomby trzeba było ewakuować 10 tys. mieszkańców Białegostoku oraz Zaścianek i Grabówki w gminie Supraśl.

Czy i tym razem będzie potrzeba przeprowadzenia ewakuacji 10 tysięcy mieszkańców?

Przeczytaj również: