Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku działań przeprowadzonych 4 lipca br. na terenie gminy Reszel, ujawnili w nielegalnej hurtowni papierosy pochodzące z przemytu o wartości 63 tys. zł.

Funkcjonariusze SG weszli na teren posesji w miejscowości Reszel podczas trwania załadunku kartonów z papierosami do samochodu dostawczego marki Volkswagen. Kierowcą pojazdu okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego.

W wyniku przeszukania volkswagena funkcjonariusze ujawnili około 72 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 49 tys. zł. Nielegalne papierosy (21 tys. sztuk)  znaleziono także w pomieszczeniach mieszkalnych, użytkowanych przez 56-letnią kobietę. Ponadto, w trakcie działań prowadzonych przez funkcjonariuszy, na terenie posesji pojawił się 40-letni mieszkaniec Mławy, będący jednym z klientów hurtowni, który chciał kupić nielegalne wyroby tytoniowe.

Funkcjonariusze SG zdeponowali łącznie 93 tys. sztuk papierosów o wartości ponad 63 tys. zł, a także zabezpieczyli gotówkę w kwocie 11,5 tys. zł. Podejrzani o posiadanie i handel nielegalnym towarem usłyszą zarzuty.

Przeczytaj również: