Tymczasowym aresztem na dwa miesiące zakończyła się interwencja policjantów wobec podejrzewanego o spowodowanie wypadku drogowego. Mieszkający w Niemczech mężczyzna kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Sąd już zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Kilka dni temu koło godz. 13:30  Szczecinie doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu Al. Wyzwolenia z ul. Obrońców Stalingradu.
Kierowca Audi A6 jadąc Al.Wyzwolenia nie zastosował się do sygnalizatora, który dawał sygnał czerwony i na wymienionym skrzyżowaniu zderzył się z trzema pojazdami tj. Fordem Galaxy, Skodą Octawia, Fordem Mondeo. Jedenz nich to szpitalny ambulans, którym była przwozona krew.

W wyniku wypadku jedna osoba, pasażerka Audi odniosła obrażenia ciała. Kierujący Audi  został poddany badaniu na trzeźwość. Okazało się, że jechał na podwójnym gazie mając  2 promile alkoholu w organizmie, nie korzystał podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa  i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

54- letni mieszkaniec Niemiec został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. W tym czasie śledczy z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście gromadzili materiał dowodowy.
Funkcjonariusze ustalili, że 54- latek już wcześniej wchodził w konflikt z prawem i prowadził pojazd pod wpływem  alkoholu co skutkowało utratą uprawnień do kierowania. Ponadto policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w powiecie koszalińskim również kierował pod wpływem alkoholu.

Wszystkie te ustalenia policjantów wykazały, że zachodzi duże prawdopodobieństwo, iż mieszkaniec Niemiec może ponownie popełnić przestępstwo, zagrażające w dużym stopniu społecznej szkodliwości.  W związku z tym Komendant Komisariatu Policji Szczecoin Śródmieście wystąpił z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego aresztu tymczasowego.
Prokurator przychylił się do  tego wniosku a sąd  zadecydował, że najbliższe dwa miesiące 54- latek spędzi za kratkami.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo może grozić nawet do 4,5 roku więzienia.

Przeczytaj również: