blank
policja papierosy

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą radomskiej KMP zatrzymali mężczyznę, który przewoził w samochodzie blisko 10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, a w jego domu zabezpieczono kolejne 14 tysięcy paczek papierosów.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w wyniku własnych ustaleń zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w ciężarowym iveco przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Do zatrzymania doszło na ulicy Fabrycznej w Radomiu. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna przewozi blisko 10 tysięcy paczek papierosów.

Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze na terenie gminy Kowala należące do mężczyzny i znaleźli tam kolejne nielegalne wyroby. W sumie zabezpieczono tam ok. 14 tysięcy paczek papierosów.

W toku prowadzonych przez funkcjonariuszy ustaleń wynika, że papierosy miały trafić do Niemiec. Szacunkowa wartość uszczuplenia finansowego na rzecz skarbu państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięga kwoty niemal 550 tys. zł.

Posiadanie wyrobów akcyzowych w tak znacznej ilości jest przestępstwem skarbowym, określonym w kodeksie karnym skarbowym. Za to przestępstwo przewidziana jest kara nawet do 3 lat więzienia.

Przeczytaj również: