W dniu dzisiejszym o godzinie 18:00 w poznańskiej galerii Green Point, Policja zatrzymała na gorącym uczynku pedofila. Do zatrzymaniu doszło po informacji przekazanej Policji przez grupę operacyjną stworzoną z agentów Europejskiego Biura Detektywistyki Bezpieczeństwa oraz dziennikarzy portalu Kryminalna Polska.

Pedofil „prowadzony” był od nocy z poniedziałku na wtorek, kiedy to na jednym z czatów internetowych odezwał się do 14-letniej Magdy, której wysyłał swoje nagie zdjęcia i proponował seks. Bardzo naciskał, chcąc się spotkać już następnego dnia, ale doświadczenie agentów Europejskiego Biura Detektywistyki Bezpieczeństwa pozwoliło przeciągnąć termin spotkania i precyzyjnie przygotować akcję schwytania zwyrodnialca.

Wielokrotnie sprawdzano podającego się za Tomka pedofila, ustalając wszystkie możliwe jego cechy, by nie doszło do pomyłki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu byłych funkcjonariuszy, a obecnie pracowników EBDB, dopilnowano by nie doszło do fałszywych oskarżeń, a cała akcja opierała się o współpracę z Policją i była pod jej stałym nadzorem.

W rozmowach prowadzonych z pedofilem, priorytetem było podkreślenie wieku dziewczynki, by miał on świadomość popełnianego przestępstwa. Sama treść SMSów dawała nam już podstawy do złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przez 30-letniego mężczyznę czynu karalnego, a zatrzymanie stało się tylko formalnością i otworzyło drogę do postępowania karnego przeciwko Tomkowi.

Akcja przygotowywana była wraz z Policjantami z komisariatu Poznań-Wilda, którym przekazane zostały szczegółowe informacje jakie uzyskaliśmy o pedofilu, jak również wszystkie jego rozmowy z 14-letnią Magdą. Za ogromne zaangażowanie w sprawę chcielibyśmy podziękować Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego jak i funkcjonariuszom biorącym udział w zatrzymaniu.

Przypadek ten pokazuje jak łatwo nasze dzieci mogą stać się ofiarami seksualnego dewianta. Na czatach i forach internetowych aż roi się od osób proponujących seks nieletnim. Jedni proponują pieniądze, inni prezenty, jeszcze inni deklarują niezapomnianą przygodę. Przygodę, która odciśnie piętno w psychice naszych dzieci do końca życia.

Brak czasu, pogoń za pieniądzem, te czynniki bardzo często determinują to, że nie mamy kontroli nad tym w jaki sposób dzieci spędzają czas wolny. W połączeniu z bezwzględnością i poczuciem bezkarności przez pedofilów oraz anonimowością jaka według mitów panuje w internecie może to doprowadzić do sytuacji jaką opisujemy.

W kolejnych naszych publikacjach postaramy się pokazać rodzicom jak rozpoznać symptomy, że dziecko mogło nawiązać kontakt z przestępcą seksualnym oraz opiszemy schemat działania pedofila.

Zwyrodnialec najpierw stara się wzbudzić zaufanie i zaprzyjaźnić z ofiarą, a póżniej wejść z nią we wspólne tajemnice i odizolować od otoczenia. Chce by stała się jego własnością, by myślała, że to co wspólnie robią jest normalnością, a w rzeczywistości wykorzystuje niewinną i bezbronną osobę.

Przeczytaj również: